Kina, Jiangsu përjashtohet nga kampionati

Nuk ka asnjë shpëtim në ekstremis; Jiangsu FC, klubi që ishte në pronësi të Suning nuk është pranuar në kampionatin kinez në sezonin e ardhshëm. Skuadra kampione e vendit  ndërpreu cdo aktivitet që në fund të muajit shkurt për shkak të vështirësive financiare. Në këtë mënyrë, Jiangsu FC, pas vendimit të Suning për të shkrirë

Vazhdoni leximin →

Tokyo 2020, media japoneze: Olimpiket pa spektorë të huaj

Për të parandaluar një përhapje të mëtejshme të coronavirusit, qeveria japoneze ka vendosur që të përjashtojë spektatorët e huaj nga Lojërat Olimpike dhe Paralimpike të Tokios që do të zhvillohen këtë verë. Lajmi bëhet i ditur nga agjencia japoneze e lajmeve Kyodo Neës që citon burime që janë në dijeni të dosjes, ndërkohë që vendimi

Vazhdoni leximin →