UEFA refuzon propozimin e Boris Johnson për Evropianin në Angli

UEFA nuk vonoi shumë kohë për t’i kthyer përgjigje propozimit të Boris Johnson për zhvillimin e Evropianit të këtij viti në Angli, ndërkohë që kompeticioni është organizuar të zhvillohet në 12 qytete të kontinentit. Qeveria e futbollit evropian e mbështetur edhe nga vetë Federata Angleze e Futbollit I ka thënë ‘jo’ idesë së kryeministrit britanik

Vazhdoni leximin →

F1, FIA iu përgjigjet skuderive ‘rebele’: Akordi me Ferrarin për motorin, sipas rregullave

Pas komunikatës së ashpër të disa skuderive të Botërorit të Formula 1 kundër akordit të arritur mes Federatës Ndërkombëtare të Automobilizimit dhe Ferrarit për njësinë e fuqisë në motorin e Kokëkuqes, ka ardhur edhe reagimi I vetë FIA nëpërmjet një komunikate të gjatë për shtyp. Institucioni që administrion kompeticionet automobilistike mohoi akuzat teksa deklaroi se

Vazhdoni leximin →