Ajaksi realizon një transferim rekord

Klubi gjigant holandez, Ajaks, konsiderohet një klub që fiton para të mëdha nga shitja e futbollistëve të vet. Sidoqoftë, gjatë këtij sezoni veror transferimesh klubi kampion i Holandës vendosi që të realizoi një transferimrekord. Klubi amsterdamas po bën të gjitha përpjekjet që të sigurojë shërbimet e futbollistit Stiven Bergvijn që luan me rivalin më të

Vazhdoni leximin →

Pasanikët e Formula 1; Ljuis Hamilton, mbreti i parave

Ljuis Hamilton është mbreti i Formula 1, jo vetëm për rezultatet sportive në pistë, por edhe në financa. Sipas një klasifikimi të përpiluar nga Formula Money që mori për bazë, pagat dhe bonuset e pilotëve, piloti britanik i Mercedes rezulton se është më piloti më i paguari në historinë e këtij sporti me 435 milionë

Vazhdoni leximin →

Kristiano Ronaldo, një makinë parash; por Messi e mund

Kristiano Ronaldo përvecse një yll futbolli është edhe një biznesmen që di të investojë duke siguruar fitime të jashtëzakonshme. Krijimi i markës së tij për veshjet intime, krijimit të zinxhirit të hoteleve në disa vende të botës, hapjen e dy palestrave gjigande në madrid dhe krijimin e një zinxhiri restorantesh janë disa prej biznesve që

Vazhdoni leximin →