Paulinjo ka shënuar po aq gola sa treshja sulmuese e Realit

Reali i Madridit, edhe në ndeshjen e fundit me Atletikon e Madridit, nuk arriti që të shënoi gol, duke e thelluar, kështu, edhe më tej krizën e tij në Primera. “Mbretërorët”, si vizitorë, e mbyllën ndeshjen 0-0 me Atletikon rivale dhe, tani, ndodhen 10 pikë mbas Barcelonës që kryeson kampionatin spanjoll. Media spanjolle shkruan se

Vazhdoni leximin →

Ishte i padëshiruar, tani është më i mirë se Ronaldo e Benzema bashkë!

Katalonjasit, tanimë, e kanë ndryshuar mendimin për Paulinjon që është bërë “vrastari” i ri i Barcelonës, sikurse e cilësoi atë gazeta e njohur “Mundo Deportivo”, pasi ky futbollist brazilian, 29-vjeçar, me të vërtetë, po luan shkëlqyeshëm gjatë këtij sezoni, ndërkohë që, kur ai erdhi në “Kamp Nou”, verën e kaluar, menjëherë, pasoi një ortek kritikash.

Vazhdoni leximin →

“Mall kinez” për Barcelonën, a është firmato braziliani Paulinjo

Barcelona konfirmoi se, tanimë, është kompletuar transferimi i Paulinjos, ndërsa kanë mbetur vetëm disa formalitete që ky futbollist brazilian të veshë bluzën e ekipit katalonjas. Barcelona bëri të ditur se ajo kishte arritur marrëveshje me klubin kinez Guanzhou për transferimin e Paulinjos me një vlerë prej 40 milionë eurosh. “Barcelona dhe Guanzhou kanë arritur marrëveshje

Vazhdoni leximin →

E çmendur Kina? Barcelona nuk mendon kështu për Paulinjon!

Tashmë mund të quhet e sigurt. Ylli i kombëtares të Brazilit, Paulinjo, do të transferohet tek Barcelona. Klubi katalanas ka arritur një marrëveshje me kinezët e Guangçu (Guangzhou) Evergrandes dhe futbollisti pritet të transferohet shpejt në “Kamp Nou”. Deri tani ka pasur shumë epitete për Kinën “e çmendur”, por akordi ka bërë që katalanasit të

Vazhdoni leximin →