Siti, edhe me mungesa, është më i fortë se PSG i Mesit, Mbapesë, Nejmarit!

Trajneri Maurisio Poçetino nuk pati zgjidhje tjetër përveçse t’i hidhte n fushë njëkohësisht “tre musketierët”, por “baruti” i Paris SG ishte i “lagur”. Në “Etihad”, zot fushe ishte Mançester Siti që përballoi edhe një gol të pësuar kundër rrjedhës së lojës në pjesën e dytë. Edhe pse patën përballë treshen e shkëlqyer Mesi-Mbape-Nejmar, edhe pse

Vazhdoni leximin →

Tifozët e PSG-së më në fund panë Nejmarin e vërtetë, që udhëheq ekipin

Lionel Mesi mungoi i dëmtuar, edhe pse mund të shkojë në kombëtaren e Argjentinës! Në fushë, trajneri Maurisio Poçetino ndryshoi skemën për t’iu përshtatur lojtarëve që kishte duke vendosur sulmues të vetëm të deklaruar Kilian Mbapenë, e pas tij ishte treshja Draksler-Vajnaldum-Nejmar. Holandezi ka nisur të luajë më shumë tek Paris SG, por në stadiumin

Vazhdoni leximin →

Ramosi do të kthehet në fushë pas plot … 199 ditësh!

Lajmet ishin që donin t’i jepnin duart, por gjithsesi në “Parkun e Princave” duan që ta provojnë edhe një herë që “makina të ndezë”. Sergio Ramosi ende nuk ka luajtur asnjë ndeshje për Paris SG, që nga transferimi i tij në verë prej Realit të Madridit, dhe mendohej që drejtuesit ta prishnin kontratën duke mos

Vazhdoni leximin →