Ouen-Shirer; ping-pong deklaratash për…Njukasëll

Njukasëll bëhet ‘mollë sherri’ në rrjetet sociale mes Majkëll Ouen dhe Alan Shirer. Gjithcka nis nga një frazë e përdorur nga ish futbollisti i përfaqësueses anglez në librin e tij ‘Reboot-My Life, my Time’ ku shprehu pendesën e tij për kalimin e tij te Njukasëll në vitin 2005, një aventurë që zgjati 4 vjet me

Vazhdoni leximin →

Linekeri, Ferdinandi, Xherardi dhe Oueni nuk përmbahen në studio…

Në studion e kanalit sportiv televiziv anglez, BT Sport, komentatorët specialistë, përndryshe, ish-futbollistët e shquar anglezë Geri Lineker, Rio Ferdinand, Stiven Xherard dhe Majkëll Ouen, mund të thuhet pa asnjë dilemë, se luajtën mendsh nga gëzimi, kur Serhi Roberto shënoi golin e gjashtë të Barcelonës në min. e 95-të të ndeshjes, duke bërë historinë në

Vazhdoni leximin →