Operohet Neymar, kthehet në mesin e vitit 2024

Sulmuesi brazilian Neymar u operua në Belo Horizonte, dy javë pas një dëmtimi të rëndë në gju në ndeshjen kundër Uruguait në kualifikueset për Kupën e Botës 2026. Operacioni i Neymar në ligamente dhe menisk të gjurit të majtë zgjati katër orë, shkruan Globo Esporte. Klubi i Neymar, Al Hilal, synonte ta kryente operacionin në

Vazhdoni leximin →

Liverpool, të tjera halle; Henderson operohet, rikthehet në prill

Liverpool humbet edhe Jordan Henderson. Klubi anglez nëpërmjet një komunikate për shtyp bëri të ditur se kapiteni pas një vlerësimi të gjendjes së bashku me stafin mjekësor, iu nënshtrua një ndërhyrjeje në aduktor pas dëmtimit të pësuar gjatë derbit me Evertonin fundjavën e kaluar. Operacioni rezultoi i suksesshëm dhe mesfushori anglez do të nisë menjëherë

Vazhdoni leximin →

MotoGP, Marquez pranë një operacioni të tretë

Marc Marquez duket se është pranë një operacioni të tretë. Spanjolli që mungoi në të gjithë sezonin e Botërorit MotoGP të këtij viti për shkak të një dëmtimi të pësuar në Jerez në muajin korrik, iu drejtua spitalit Ndërkombëtar Ruber të Madridit për një ndërhyrje të mundshme kirurgjikale në krahun e djathtë. Marquez ishte i

Vazhdoni leximin →