Ouen-Shirer; ping-pong deklaratash për…Njukasëll

Njukasëll bëhet ‘mollë sherri’ në rrjetet sociale mes Majkëll Ouen dhe Alan Shirer. Gjithcka nis nga një frazë e përdorur nga ish futbollisti i përfaqësueses anglez në librin e tij ‘Reboot-My Life, my Time’ ku shprehu pendesën e tij për kalimin e tij te Njukasëll në vitin 2005, një aventurë që zgjati 4 vjet me

Vazhdoni leximin →

Klaudio Ranieri  pasues i Benitezit te Njukaslli?

Megjithëse shumë mediume në Angli përmendnin emrin e Zhoze Murinjos si trajner të ardhshëm të Njukasllit, zhvillimet kanë marrë rrugë tjetër dhe tani, sikurse vë në dukje “Skaj Sports”, në stolin e drejtimit të “çafkave”, siç e quajnë ndryshe Njukasllin, do të mund të ulet njeriu që bëri para dy vitesh të papriturën më të

Vazhdoni leximin →