E vërtetë apo fantazi ruse : Baloteli  te CSKA-ja e Moskës?

Futbollisti kontraversal italian, Mario Baloteli, do të mund të luajë sezonin e ardhshëm me ekipin rus të CSKA-së së Moskës. Kështu shkruan media ruse që thotë se klubi rus në fjalë e do këtë sulmues në radhët e veta dhe se tani gjithçka varet vetëm nga vetë Baloteli. Interesim për këtë fubollist kanë treguar, gjithasjtu,

Vazhdoni leximin →

Nica, a mund te jete perralla franceze e ketij sezoni

Maria Baloteli e “zgjoi” talentin e tij te Nica që, shumë mirë, mund të bëhet Lester Siti francez, në këtë sezon, duke luajtur një futboll ëndrrash dhe duke pasur një formë të pazakontë. Pas 18 raundeve të zhvilluar, tabela e kampionatit francez duket e pazakontë, pasi e para është Nica me katër pikë më shumë

Vazhdoni leximin →

Nica pa Marion ka humbur magjinë apo është iluzion

Sulmuesi italian, Mario Baloteli, nuk do të jetë në përbërje të ekipit të Nicës gjatë tri javëve të ardhshme, për shkak të një dëmtimi që ka pësuar. Kjo mund të jetë një pengesë serioze për ekipin që kryeson klasifikimin e kampionatit francez, duke qenë se ardhja e tij (Balotelit) ka ndikuar mjaft mirë në situatën

Vazhdoni leximin →

Baloteli KO, Nica pa yllin e saj në transfertën e Gelsenkirshen

Nica vazhdon të kryesojë kampionatin francez, ndërkohë që në Europa League nuk ka ruajtur të njëjtën performancë, madje nesër ka shumë mundësi të vuajë edhe mungesën e SuperMarios. Dushimet janë shumë të forta, që Baloteli të mos jetë në fushë kundër Shalkes dhe arsyeja është një dëmtim në gju, gjatë seancës stërvitore të djeshme. Pikërisht

Vazhdoni leximin →

Si quhet magjia franceze për Mario Balotelin..

Mario Baloteli më në fund ka folur. Në kolonat e gazetës “ Dello Sport”, sulmuesi i Nicës, ndihet shumë mirënjohës për Lucien Favre, trajnerin “magjistar” që ka bërë mrekullinë me Marion, i cili sapo  ka rilindur. “ Kam zbuluar një trajner të madh. Tepër i zoti taktikisht, dhe më i mirë akoma në menaxhimin e

Vazhdoni leximin →

Baloteli në formë për te treguar edhe sekrete, “do luaja me Juventusin”

Sulmuesi problematik, Mario Balotelli ka zbuluar një prapaskenë shumë interesante nga merkato në të kaluarën. Futbollisti që po shkëlqen te Nice është shprehur për mikrofonat e “Premium Sport” se ishte shumë pranë kalimit të bardhezinjtë. “Para se të transferohesha te Milani isha në tratativa edhe me Juventusin, por për shkak të disa problemeve të vogla kjo lëvizje nuk u finalizua.

Vazhdoni leximin →