Zidan, nervoz pas kritikave për skemat taktike tek Realit

Në pjesën e parë ndaj Sociedadit, trajneri francez nxorri përfundimin se skuadra e tij nuk po luante ashtu siç donte ai, ndonëse pati epërsi të plotë. Francezi vendosi të bënte një ndryshim taktik, nga 4-3-3 në 3-5-2, por kjo gjë u pagua shtrenjtë pas pushimit. Me kthimin e Kasemiros në qendër të mbrojtjes, Kros e

Vazhdoni leximin →

Nerva, dëmtime dhe barazim, ç’po ndodh me Liverpulin?!

Jurgen Klopi nuk ishte aspak i qetë në përfundim dhe kjo nuk është një shenjë e mirë. Trajneri gjerman njihet si një nga trajnerët më sportivë të futbollit, një “adoleshent” i përjetshëm, por edhe atij i ishin bërë nervat “tel” pas barazimit 1-1 të Liverpulit të tij në fushën e Fulhamit. Barazimi i Totenhemit më

Vazhdoni leximin →