MotoGP, Dovizioso: Ducati nuk më bëri propozim të vërtetë

Pasi mbylli aventurën me Ducatin, Andrea Dovizioso priti vitin e ri për të shfryrë disa pakënaqësi kundrejt skuderisë italiane në Botërorin e MotoGP ‘Nuk ishte një sjellje transparente, ndryshe nga sa ndodhi me Petruccin të cilit iu komunikua që në fillim se nuk do të kishte vend-tha dovizioso në një intervistë për ‘La Gazzetta Dello

Vazhdoni leximin →

Valentino Rossi, Viti i Ri me ngjyrat e Petronas

Valentino Rossi pagëzoi vitin 2021 duke u shfaqur me ngjyrat e Petronas, skuadra satelit e Yamahës me të cilën, piloti italian do të vijojë aventurën e tij në Botërorin e MotoGP dhe 41 vjecari nuk e fshehu aspak kënaqësinë  e tij. ‘Gëzuar Vitin e Ri të gjithëve-është shprehur 9 herë kampioni i botës në motociklizëm-jam

Vazhdoni leximin →

MotoGP, këshilla e qartë e Flavio Briatores për Rossin

Flavio Briatore është  një ndër personazhet e botës së motorëve që nuk iu bie rrotull fjalëve kur flet për tema të ndryshme. Italiani që ka mbrojtur interesat e  Fernando Alonsos dhe ka drejtuar projektin Renault me të cilën spanjolli fitoi 2 tituj botërorë për pilotë në F1, flet qartë edhe kur nuk bëhet fjalë për

Vazhdoni leximin →

MotoGP, Marquez pranë një operacioni të tretë

Marc Marquez duket se është pranë një operacioni të tretë. Spanjolli që mungoi në të gjithë sezonin e Botërorit MotoGP të këtij viti për shkak të një dëmtimi të pësuar në Jerez në muajin korrik, iu drejtua spitalit Ndërkombëtar Ruber të Madridit për një ndërhyrje të mundshme kirurgjikale në krahun e djathtë. Marquez ishte i

Vazhdoni leximin →