Rossana Arkle, femra me format ‘më të rrezikshme’ të MotoGP

Rosanna Arkle është një prej protagonisteve më të mëdha në rrjetet sociale, sidomos Instagramit. 28 vjecarja neozelandeze e ka fituar në fakt famën nga bota sportive e më saktë nga Botërori i MotoGP. Top Modelja në shumë raste ka kryer fushata promovuese për kampionatin më të rëndësishëm të garave motoçiklistike sic është MotoGP. Në Instagram

Vazhdoni leximin →

Bukurosha Belen Rodriguez, rigjeti lumturinë me Andrea Iannonen?

Belen Rodriguez duket se ka gjetur lumturinë me Andrea Iannonen. ‘Showgirl’ argjentinase prej kohësh është lidhur me pilotin e MotoGP duke rifituar qetësinë në jetën e saj sentimentale pasi bashkëshorti i saj Stefano De Martino u nda me të nëpërmjet një mesazhi në Whatsapp. Bukuroshja argjentinase që më parë është cilësuar edhe si muza e

Vazhdoni leximin →

Nicky Hayden nuk ia del: Aksidenti fatal në Riccione i merr jeten

E gjithe bota sportive qan Nicky Hayden. Piloti amerikan i kampionatit të Superbike humbi garën më të rëndësishme të tij, atë për jetën. Në orën 17:40,  stafi mjekësor i spitalit ‘Bufalini’ të Cesenës konfirmoi ndarjen nga jeta të pilotit 35 vjecar, pavarësisht përpjekjeve të bëra për ta shpëtuar. Plagët e marra në kokë dhe kraharor

Vazhdoni leximin →