Çfarë ndodhë me derbin e Madridit, si kanë ndryshuar…

Kjo fundjavë futbollistike ka rezervuar derbin mes Atletico e Real Madrid që do të luhet në “Vicente Calderon”. Këto skuadra do të përballen me njëra-tjetrën për herë të parë pas finales së Ligës së Kampioneve në Milano ku triumfoi skuadra e “Los Blancos” me 11 metërsha. Atletico Madrid gjatë këtyre 6 muajve ka mundur të

Vazhdoni leximin →

Morata: Më ka ardhur në majë të hundës roli i xholit

Sulmuesi i Realit të Madridit, Alvaro Morata, nuk është aspak i kënaqur me statusin që ka në “klubin mbretëror”. Në 11 ndeshjet e zhvilluara, ai ka shënuar katër gola, por, sidoqoftë, atij i ka ardhur në majë të hundës roli si “xhol” i trajnerit Zinedin Zidane. “Më ka ardhur në majë të hundës roli i

Vazhdoni leximin →

Misteri madrilen shtohet: përse Benzema dhe jo Morata?

Deri kur Zidane do të vendosë në formacionin e fillimit Benzema dhe jo Moratën? Kjo është pyetja mardrilene që bëhet prej kohësh. Sikur të gjykosh edhe nga një pasim i thjeshtë që japin në fushë, është mjaftë e qartë se Morata mund të preferohet më shumë se francezi. Kjo gjë është si një thirrje në

Vazhdoni leximin →

Zidan, i lumtur shumë apo ..një driblim më shumë

Pas ndeshjes, trajneri i Real Madridit, Zinedin Zidane, tha se është jashtëzakonisht i lumtur me punën e lojtarëve ndaj Bilbaos. “Jam shumë i lumtur me punën që bëmë. Ne po bëjmë mirë, vuajtëm pak, por lojtarët dhanë gjithçka dhe ky rezultat është i merituar”, tha Zidane. “Duhet të vazhdojmë të luftojmë pasi për të fituar

Vazhdoni leximin →

Morata shënon në ditëlindje, Reali kryeson i vetëm La Ligën!

Alvaro Morata i bëri vetes dhuratën më të bukur në ditëlindje duke shënuar golin e fitores për Realin e Madridit në përballjen e ligës spanjolle. Sulmuesi madrilen siguroi fitoren 2-1 ndaj Atletik të Bilbaos në “Santiago Bernabeu” kur kishin mbetur vetëm 7 minuta deri në përfundim. Suksesi bëri që Reali të ngjitej i vetëm në

Vazhdoni leximin →