Juvja, besim te dyshja CR7-Morata dhe një llogari e hapur me Romën!

Nëse do të flasim për repartin ofensiv, atëherë detyrimisht mendja do të shkojë në Mynih, aty ku luajnë futbollistët më të dalluar. Dyshja Robert Levandovski-Tomas Myler është ajo që udhëheq renditjen e golave në Europë me 40 rrjeta të shënuar së bashku. Gjithsesi, në “podium” në këtë renditje është edhe dyshja e Juventusit, Kristiano Ronaldo-Alvaro

Vazhdoni leximin →

Juventus, dy ndeshje pezullim për Alvaro Moratën

Juventus humbet Alvaro Moratën për ndeshjet me Torinon dhe Genoan. Gjykatësi Sportiv e ndëshkoi me 2 ndeshje pezullim sulmuesin spanjoll që u ndëshkua me karton të kuq pas fërshëllimës së fundit të arbitrit në ndeshjen me Beneventon me motivimin se iu drejtua arbitrit me një gjuhë jo të sjellshme ‘Ajo ishte një penallti koti-ishte fraza

Vazhdoni leximin →