Morata e pranon që mendoi tërheqjen

Alvaro Morata duket një futbollist i “rilindur” në këtë sezon teksa sulmuesi ia ka dalë të shënojë pesë gola në shtatë ndeshjet e para të Atletico Madrid në LaLiga. Megjithatë, karriera e ish-sulmuesit të Juventus nuk ka qenë një “fushë me lule” dhe së fundmi, 30-vjeçari zbulon se e ka menduar tërheqjen nga futbolli duke

Vazhdoni leximin →

Nga Lukaku tek Morata, tek Interi po mendojnë për sulmin

Zikaltërit e shohin të vështirë këtë verë, ndonëse sulmuesi belg mbetet tepër i rëndësishëm. Interi do të duhet të mbajë Romelu Lukakun, veçse Çelsi kërkon 40 milionë euro për kartonin e futbollistit. Në Milano nuk duan t’i paguajnë këto para, ose do të presin derisa të sigurojnë financat e duhura për këtë gjë. Pritet largimi

Vazhdoni leximin →

Alvaro Morata rinovon me Atletikon e Madridit

Sulmuesi spanjoll duket se më në fund e ka gjetur një shtëpi ku, jo vetëm e duan, por edhe është i rëndësishëm. Alvaro Morata rinovon kontratën me Atletikon e Madridit, duke pasur stabilitet në karrierë pas periudhave me lëkundje e dyshime tek Reali dhe tek Juventusi. Trajneri Diego Pablo Simeone do ta ketë futbollistin deri

Vazhdoni leximin →

Morata u habit shumë kur i thanë se golin e kishte shënuar ai!

Është njeri i golit, edhe pse shpesh ka qenë në diskutim. Alvaro Morata, një “prodhim” i “La Fabrikës”, Akademisë së Realit të Madridit, po e fiton “bukën e gojës” tek rivalët e Atletikos, ndërsa u bë protagonist i një momenti për të qeshur. Sulmuesi spanjoll shënoi për 2-0 për Atletikon në ndeshjen e kampionatit ndaj

Vazhdoni leximin →