Alegri: Morata nuk do të largohet nga Juventusi!

Shpresa e trajnerit ishte që ndeshja ndaj Napolit të luhet, ndërsa lajmi kryesor që ai dha për tifozët dhe mediat kishte lidhje me sulmuesin spanjoll. “Kam folur me Moratën, – u shpreh Masimiliano Alegri, – nuk do të largohet nga Juventusi. Diskutimi është mbyllur dhe ai do të qendrojë me kënaqësi të madhe”. Ishte e

Vazhdoni leximin →

E ardhmja e Ronaldos? Për Alegrin “gur themeli” është Morata!

Trajneri i Juventusit nuk ka dyshim lidhur me preferencat e tij, ndonëse portugezi edhe mund të qendrojë në ekipin e tij. Masimiliano Alegri mendon së pari për Alvaro Moratën, futbollistin që herë është kritikuar “për vdekje”, herë është adhuruar si “perëndi”, siç ndodhi pas ndeshjes së raundit të dytë të Spanjës, ndaj Kroacisë në Europian.

Vazhdoni leximin →