Morata, zyrtarisht ‘Blu’, firmosi kontratë 5 vjecare me Chelsea

Morata, zyrtarisht ‘Blu’, firmosi kontratë 5 vjecare me Chelsea

Alvaro Morata bëhet zyrtarisht ‘Blu’./ sulmuesi spanjoll u prezantua si futbollisti më i ri i chelseat me të ciluin firmosi një kontratë 5 vjecare, për të kryer më pas edhe vizitat mjekësore.  ‘Jam shumë i lumtur që erdha këtu-tha Morata në një intervistë për faqen zyrtare të internetit të kampionëve të Anglisë-do të punoj shumë dhe do të përpiqem të shënoj sa më shumë gola për të ndihumar skuadrën që të fitojë trofe të shumtë’. Alvaro Morata u transferua në Stamford bridge pasi Chelsea i poagoi realit të Madridit 70 milionë Paund për kartonin e tij. I formuar në akademinë e Realit të Madridit, Morata e mbylli sezonin 2016/2017 me 20 gola të shënuar edhe pse vetëm 17 ndeshje ai i ka nisursi futbollist i formacionit bazë.

sfidanti.al