Chelsea gjen trajner në Itali

Chelsea ka zgjedhur Enzo Maresca si trashëgimtarin e Mauricio Pochettino në pankinë. Trajneri italian, i rritur pas Pep Guardiolës dhe i freskët nga ngjitja në Premier League me Leicesterin, është profili i identifikuar nga blutë për kursin e ri pas një sërë kandidatësh të marrë në konsideratë nga klubi londinez. Përpara njoftimit zyrtar, Chelsea do

Vazhdoni leximin →

Armando Broja në radarin e Monaco

Monaco konfirmoi largimin e Wissam Ben Yedder të shtunën. Pas katër vitesh me monegaskët, kapiteni i klubit do të largohet në fund të kontratës së tij. Një listë e zëvendësuesve është duke u hartuar, një listë që përfshin sulmuesin e Chelsea, Armando Broja , sipas L’Équipe. Sulmuesi shqiptar Broja është në shënjestrën e klubit francez.

Vazhdoni leximin →

Pocchettino ëndërron Anglinë

Mauricio Pochettino snon postin e Kombëtares së Anglisë në rast se Gareth Southgate do të dështojë në misionin Euro 2024. Tekniku argjentinas i larguar nga Chelsea pas një sezoni shumë ë vështirë, është gjithashtu në shënjestër të Manchester United dhe Bayern Munich por ai do të presë përfundimin e europianit për të tentuar goditjen e

Vazhdoni leximin →

Pochettino largohet nga Chelsea

Mauricio Pochettino dhe Chelsea kanë mbyllur bashkëpunimin me konsensus pas vetëm një sezoni. Blutë e Londrës hasën vështirësi nën drejtimin e trajnerit argjentinas në fillimin e sezonit futbollistik, teksa ishin edhe në vendin e 11-të një pikë të edicionit. U duk sikur Pochettino e ktheu situatën në favorin e tij në pjesën e dytë të

Vazhdoni leximin →

Armando Broja drejt Serie A

Chelsea dhe Broja po planifikojnë të ndahen përfundimisht në fund të këtij sezoni”, ky ishte lajmi i bërë publik një ditë më parë nga Fabrizio Romano. Sipas gazetarit të njohur, “bomberi” do të rikthehet te Chelsea pas huazimit të dështuar te Fulham gjatë janarit, por rikthimi i tij do të jetë i përkohshëm, pasi blutë

Vazhdoni leximin →