Fati ndihmon sërish Mick Fanning; surfisti i mbijeton një tjetër sulmi me peshkaqen.

 

Fati i mirë ‘e puth’ sërish mick Fanning. Surfisti australian, 3 herë kampion bote, i ka mbijetuar një tjetër sulmi nga një peshkaqen    si ai i vitit 2015. Ironia e fatit deshit që incidenti të ndodhte pikërisht në jeffreys Bay të Afrikës e Jugur si për të përsëritur historinë. I quajtur ndryshe edhe si ‘Rrufeja e Bardhë’ Fanning në momentin që u sulmua, arriti ta godasë peshkaqenin me grusht nga tavolina e tij e surfit, por rreziku për të u shtua pasi u u vu re prania e disa peshkaqenëve të tjerë, por për fatin e mirë të Fanning, ndihma në drejtim të tij nuk mungoi dhe australiani u largua pa pësuar asgjë nga vendi i ngjarjes.

sfidanti.al