Kombëtarja drejt miqësores me Kilin

Kombëtarja shqiptare e futbollit do të luajë dy miqësore në muajin mars për të përgatitur pjesëmarrjen në Euro 2024. FSHF deri tani ka zyrtarizuar vetëm atë ndaj Suedisë më datë 25 mars në Goteborg, teksa prej javësh negocion edhe me Kilin. Duket se kjo miqësore e dytë do të zyrtarizohet shumë shpejt, pasi edhe vetë

Vazhdoni leximin →

Kombëtarja zhvillon seancën e fundit përpara Bullgarisë

Kombëtarja shqiptare ka zhvilluar seancën zyrtare stërvitore në stadiumin “Air Albania” para miqësores me Bullgarinë. Pas konferencës zyrtare për mediat, skuadra ka dalë në fushën e stadiumit dhe ka zhvilluar fillimisht përgatitje atletike pa topin dhe më pas ka punuar më shumë me topin, teksa trajneri Sylvinho dhe stafi i tij ka provuar vendosje të ndryshme

Vazhdoni leximin →

Inter Miami miqësore me Barcelonën për Lionel Messin

Presidenti i Inter Miamit, Jorge Mas ka thënë se ai së bashku me bashkëpunëtorët e tij do ta bëj të pamundurën që të organizojë një miqësore me Barcelonën në mënyrë që Messi t’i japë fund kapitullit të karrierës së tij në Katalonjë. “Largimi nga Barcelona nuk i pëlqeu Messit, ai nuk mundi t’i thoshte lamtumirë

Vazhdoni leximin →

Zelanda e Re anulon miqësoren me Anglinë

Zelanda e Re e anulon miqësoren me Anglinë në Wembley e parashikuar të zhvillohej muajin e ardhshëm, për shkak të vështirësive të krijuara për të udhëtuar drejt Britanisë së Madhe për shkak të pandemisë Covid-19. Administratori i Deleguar i Federatës Neozelandeze të Futbollit, Andre Prangell shpjegoi se një numër i konsiderueshëm lojtarësh do të hynin

Vazhdoni leximin →