Nuk ndalet Miluoki, Holidei kaloi edhe Adetokumbon!

Miluoki nuk ndalet dhe dhuron një tjetër paraqitje spektakolare në mbrëmjen e fundit të NBA, të mbyllur me një tjetër sukses për kryesuesit e Konferencës së Lindjes. Baks triumfuan kundër Indianës me rezultatin 136-149, ndërsa kjo ishte dhe ndeshja me më shumë pikë. Si gjithmonë mbreslënës, Janis Atentokoumpo me tre shifra dopjo, 38 pikë, 17

Vazhdoni leximin →

NBA, fitojnë Miluoki dhe Los Anxhelos Lejkërsat!

Nuk ka supriza nga kryesuesit e Konferencave. Miluoki dhe Denver mbyllën me sukdses sfidat e tyre në mbrëmjen e fundit të NBA, duke konfirmuar veten si pretendent për “unazat e kampionit” në këtë sezon. Baks kaluan me shtatë pikë diferencë Toronton në rezultatin e përgjithshëm 118-111.  Tre shifra dopjo për Janis Atentokoumpo me 22 pikë,

Vazhdoni leximin →

NBA, më në fund një humbje për Miluokin, e mund Filadelfia!

Është mbyllur pas 16 fitoreve radhazi seria rekord e Miluokit në këtë sezon të rregullt të NBA. Baks u mundën nga Filadelfia me rezultatin 130-133 në ndeshjen më emocionuese të mbrëmjes së fundit në basketbollin amerikan. Për kryesuesit e Konferencës së Lindjes nuk mjaftoi një tjetër paraqitje e shkëlqyer e Janis Atentokoumpo, me grekun që

Vazhdoni leximin →

NBA, Miluoki e Bostoni vazhdojnë luftën për kreun në Lindje!

Sa i përket favoritëve, Miluoki i shtoi fitoren e 16-të radhazi serisë së tij rekord në këtë sezon të rregullt të basketbollit amerikan, duke mundur Orlandon me rezultatin 139-117. Edhe një herë protagonist Janis Atentokoumpo me 31 pikë dhe vetëm 4 gjujtje të gabuara nga fusha. Baks vazhdojnë të kryesojnë renditjen e Konferencës së Lindjes.

Vazhdoni leximin →

NBA, Adetokumbo udhëheq Miluokin në fitoren e 15-të radhazi

Vazhdon dueli me Bostonin në Konferencën Lindore dhe mesa duket nuk do të përfundojë aq lehtë. Asnjëra nga skuadrat nuk po dorëzohet, ndërsa Miluoki Baks është në një seri të jashtëzakonshme suksesesh. Nën udhëheqjen e Janis Adetokumbos, kampionët e vitit 2021 fituan në fushën e Bruklinit të dobësuar, 118-104 dhe arritën triumfin e 15-të radhazi

Vazhdoni leximin →