Në kërkim të një mesfushori, “bavarezët” gati 60 milionë euro për “yllin” portugez

Me mesfushorin Xhoshua Kimish, tashmë të spostuar në mesin e fushës, si një organizator , “bavarezët” e Bajern Mynih janë në kërkim të një mesfushori defensiv për sezonin e ri, tek i cili tekniku Tuhel të ketë besim. Duket se lojtari i ri është gejtur dhe bëhet fjalë për mesfushorin portugez, Zhoao Palhinja, i cili

Vazhdoni leximin →

Shtohen “rivalët” e Brojës, Poçetino kërkon talentin e Mançester Siti

“Bomberi” shqiptar, Armando Broja është gjithnjë e më parë rikthimit në fushën e blertë, pas atij dëmtimi katastrofik të dhjetorit të kaluar, mirëpo pavarësisht kësaj, “blutë” e Çelsit, duket se nuk kanë të ndalur në sjelljen e lojtarëve të rinj sulmues në ekip. Sipas raportimeve më të fundit të tabloideve britanike, tekniku Mauricio Poçetino nuk

Vazhdoni leximin →

Jo vetëm afrime, Milan “dërgon” Salemakers te Bolonja

Afrimet e shumta në radhët e “kuqezinjve” të Milan, sidomos ato në repartin ofensiv ka lënë shumë pak hapësira për lojtarët, që tashmë ishin klub, duke i “detyruar” këta të fundit të kërkojnë “aventura” të reja. Ndër këta lojtarë është dhe “fantazisti” belg Aleksis Salemakers, i cili këtë të martë ka nënshkruar kontratën me ekipin

Vazhdoni leximin →

Ansu Fati vendos për të ardhmen, anësori spanjoll zgjedh “londinezët”

Gjatë mesditës së kësaj të mërkure, në mediat evropiane qarkulloi lajmi se londinezët e Totenhem kërkonin huazimin e anësorit spanjoll të “katalanasve” të Barcelona, Ansu Fati deri në fundin e sezonit 2023-2024. Kjo ofertë është pranuar nga vetë lojtari, i cili pavarësisht ofertës së “andaluzianëve” të Sevilla zgjodhi të provonte një “aventurë” të re në

Vazhdoni leximin →

Tjetër “bavarez” për “zikaltërit”, Inter kërkon mesfushorin e Bajern

Pavarësisht se kanë afruar lojtarë në çdo repart të fushës, “zikaltërit” e Inter duket se nuk kanë ndërmend të ndalen në këtë fund merkatoje dhe kërkojnë të bëjnë një transferim të fundit para se të mbyllet zyrtarisht çdo gjë. Sipas raportimeve më të fundit të mediave italiane, tekniku Inzaghi nuk është i bindur me performancat

Vazhdoni leximin →

I “padëshiruar” te Sevilla, Januzaj rikthehet në Superligën turke

Pas një huazimi të shkurtër 6-mujor te turqit e Istanbul Basasksehir, “fantazisti” belg me origjinë shqiptare, Adnan Januzaj u rikthyer te “spanjollët” e Sevilla, të cilët zotërojnë dhe kartonin e tij, mirëpo rikthimi nuk pritet të jetë i gjatë. Sipas raportimeve më të fundit të mediave spanjolle, mesfushori 28-vjeçar do të huazohet sërish te turqit

Vazhdoni leximin →

Milan i pandalshëm, “kuqezinjtë” kërkojnë “bomberin” e Ligue 1

Xhanluka di Marcio ka bërë disa deklarata në studimet e “Sky”, gjatë emisionit “Calciomercato – L’Originale”, duke u ndalur veçanërisht tek interesimi i Milanit për Xhonatan Davidin e Lilës, klub me të cilin kuqezinjtë kanë raporte tepër të mira, e nga ku kanë blerë Leaon dhe Menjanën. Sipas ekspertit të merkatos, Milani po mbështetet në

Vazhdoni leximin →