Kërkohej nga Dortmund, “bomberi” shqiptar bëhet me skuadër të re

Sulmuesi me origjinë shqiptare, Mërgim Berisha është bërë me skuadër të re. 25-vjeçari është larguar nga Augsburgu, duke u transferuar te Hofenheim, ku ka nënshkruar kontratë katër vjeçare, e vlefshme deri në vitin 2027. Lajmi është bërë publik nga klubi i ri i Berishës, nëpërmjet një postimi në faqen zyrtare.

Ditët e fundit u përfol edhe për një transferim të mundshëm te Borusia e Dortmund, ndërkohë që sot erdhi prezantimi te Hofenheim. Sezonin e fundit me Augsburgun, Berisha, luajti 22 ndeshje, duke shënuar 10 gola si dhe regjistroi katër asistime.

 

sfidanti.al