Sa shumë duan njerëzit të shohin “pensionistin” Mejuedhër! Fiton 200 milionë USD për ndeshjen e radhës!

Boksieri amerikan duhet të quhet patjetër një “ish”. Sot është 45 vjeç Flojd Mejuedhëri dhe ndeshjen e fundit e ka zhvilluar në 2017, një luftë spektakli ndaj kampionit të atëhershëm të arteve të përziera marciale, Mekgregor. Gjithsesi, edhe pasi ka 5 vjet pa luftuar dhe është një pensionist i shquar, sërish ai është një personazh

Vazhdoni leximin →

Nga Mejuedhër te Golovkini, kush është boksieri i shekullit?!

Një renditje interesante bën “Deili Meil” në Britaninë e Madhe, ndonëse mund të jetë si gjithmonë subjektive. Pasi Oleksandr Usik mundi Entoni Xhoshuan në betejën për peshat e rënda të boksit profesionist, duke fituar brezat e artë të kampionit në 4 federata, “Meili” deklaroi se ishte koha për të përcaktuar më të mirët e shekullit

Vazhdoni leximin →

Mejuedhër izolohet nga e dashura për rikthimin në ring!

Jemi vetë gazetarë, por kur lexojmë sesi interpretohen disa veprime të sportistëve, ndonjëherë na vjen turp, ose revoltohemi. Në mediat britanike kanë dalë versione të tilla si “Flojd Mejuedhër nxorri jashtë (kicked out) shtëpisë së tij të dashurën për t’u përgatitur sa më mirë për rikthimin në ring”. E vërteta është që, po, Mejuedhër i

Vazhdoni leximin →