Gattuso shkarkohet nga Marseille

Gennaro Gattuso është shkarkuar nga Marseille. Trajneri italian nuk arriti të tregonte më të mirën e tij te kubi francez, duke u shkarkuar. Gattuso në pesë ndeshjet e fundit në krye të ekipit të Marsilles mori tri barazime, dy humbje dhe asnjë fitore. Aventura e tij te Marsille zgjati pak më shumë se katër muaj,

Vazhdoni leximin →

Grosso: E papranueshme të kthehemi në Marseille

Pas vendimit të Komisionit Disiplinor të Federatës Franceze të Futbollit (LFP) për të mos marrë “masa disiplinore” ndaj Marseille-s për sulmin me gurë të tifozëve të tyre ndaj autobusit të skuadrës së Lyon-it më 29 tetor, Fabio Grosso, i cili ende mban shenjat e atij momenti të tmerrshëm, në fytyrë, nuk e fsheh zemërimin në

Vazhdoni leximin →

Po lind klubi i ri më i pasur në botë

Fondi i investimeve publike saudite, i cili zotëron edhe Newcastle do të blejë ekipin e Marseille në fillim të vitit të ardhshëm dhe në këtë rast Zinedine Zidane do të ulej në stolin e ekpit bardhekaltër. Paratë e grupit saudit janë praktikisht të pakufizuara, prandaj Newcastle mori pseudonimin “klubi më i pasur në botë”,dhe kjo

Vazhdoni leximin →

Zidane te Marseille por me një kusht

Zinedine Zidane ka pranuar të marrë drejtimin e Olympique Marseille, por vetëm me kushtin nëse klubi më i titulluar i Francës kalon në duart e arabëve që aktualisht po interesihen. Dy portalet “Goal” dhe “Sun” shkruajnë se Zidane ka kërkuar një buxhet transferimi 260 deri në 300 milionë euro për merkaton në mëyrë që të

Vazhdoni leximin →

Marseille gjen trajner në shtëpi

Pas largimit të papritur të Marcelinos nga pankina, Marseille nuk humbet kohë. Klubi francez emëron Jacques Abardonado në stol dhe do të jetë pikërisht ai që do të drejtojë skuadrën në transfertën e Ajax për ndeshjen e Europa League. Një emër me peshë që do t’i japë shumë eksperiencë ekipit do të jetë edhe ish-futbolisti

Vazhdoni leximin →

Tronditet Marseille, trajneri Marcelino largohet pas 7 ndeshjesh

Mediat franceze kanë raportuar se trajneri i Marseille, Marcelino, i cili mori drejtimin e skuadrës gjatë verës duke zëvendësuar Igor Tudor, ka dhënë dorëheqjen pas shtatë ndeshjesh. Trajneri ua ka komunikuar largimin e tij lojtarëve gjatë seancës stërvitore të kësaj të marte, ndërsa tani pritet edhe lajmërimi zyrtar nga ana klubit marsejez. Marcelino Garcia Toral

Vazhdoni leximin →

Te Milan konsiderohet “dështim”, francezi pranë largimit nga “kuqezinjtë”

Pavarësisht se te “kuqezinjtë” e Milan nuk arriti dot kurrë të shkëlqejë, “fantazisti” francez, Jasine Adli është i kërkuar nga shumë klube, sidomos nga ato të kampionatit francez, Ligue 1, Lorient e Marsejë, por dhe nga Salernitana në Serie A. Këta të fundit, duket të jenë më të favorizuar, të cilët fillimisht kanë kërkuar thjesht

Vazhdoni leximin →