Roma, sfumohet hipoteza e blerjes së Mario Manxhukic

Sesioni i merkatos dimërore po afron dhe klubet kërkojnë të bëjnë pëforcimet e tyre e një prej këtyre klubeve është edhe Roma. Verdhekuqtë janë në kërkim të një qendërsulmuesi tjetër për të zëvendësuar me shumë mundësi Nikola Kalinic, aventurës së të cilit në klubin roman duket se i ka ardhur fundi me kroatin që e

Vazhdoni leximin →

Bomber në largim, Manxhukic akord me Mancester Junajtid? Juve kërkon 11.5 milionë Euro

Mario Manxhukic po përgatit valixhet. Sipas burimeve në futbollin anglez, sulmuesi kroat ka arritur një marrëveshje me Mancester Junajdit dhe është gati të transferohet në Premier League që në merkaton e muajit janar. Sipas ‘Daily Express’, tashmë për të mbyllur njëherë e mirë tratativat, duhet miratimi përfundimtar I Juventusit me Zonjën e Vjetër që kërkon

Vazhdoni leximin →