Guardiola: Kush e di nëse do të ishte shënuar penalltia?!

Një polemikë ndodhi në stadiumin “Etihad”. Mançester Siti fitoi 2-1 ndaj Lidsit duke u shkëputur në vendin e parë të renditjes, por Pep Guardiola mbeti i pakënaqur. Trajneri katalanas reagoi ashpër pasi sulmuesi Haland nuk e mori përsipër penalltinë, por ia la atë shokut të ekipit, Gyndogan, i cili gaboi. Pas atij gabimi, Lidsi shënoi

Vazhdoni leximin →

Vonon, por nuk harron, Guardiola merr lojtarin e preferuar

Në janar nuk ia doli vetëm për pak, dhe Pep Guardiola mbeti pa Rijad Mahrezin. Mançester Siti bëri çmos për të marrë yllin algjerian të Leisterit, por disfata e dimrit nuk ia pakësoi vendosmërinë trajnerit katalanas. Mediat britanike njoftojnë se Mahrez është tashmë lojtar i Sitit, ndërsa kartoni i tij do të paguhet gati 70

Vazhdoni leximin →