A ka të drejtë Sauthgejt që Anglia ndaj Gjermanisë u frymëzua nga Lufta e Dytë Botërore?!

Trajneri i “tre luanëve” krijoi një furtunë të vërtetë në konferencën e fundit për shtyp përpara finales ndaj Italisë në Euro 2020. Garet Sauthgejt ndoshta i shkaktoi vetes “autogolin” e vetëm në këtë turne, kur theksoi ndikimin e Luftës së Dytë Botërore në shkallën e motivimit të kombëtares angleze përpara ndeshjes me Gjermaninë. “Mendoj se

Vazhdoni leximin →

Lufta kundër racizmit, Boateng: Asnjë i bardhë nuk me tha se do që të më mbështese në këtë betejë

Viti 2020 ishte padyshim edhe viti i betejës kundër racizmit. Britma ‘black lives matter’ që shpërtheu në një pjesë të mirë të planetit pati meritën që të bëjë sensibilizimin në lidhje me cështjen e diskriminimit racial dhe jo vetëm. Por është ende shumë pak. Ai që thotë këtë me bindje është Kevin prince Boateng që

Vazhdoni leximin →

Armenia, kapiteni i përfaqësueses ‘braktis’ futbollin për të shkuar në luftë

Konflikti mes Armenisë dhe Azerbajxhanit për rajonin Nagorno karabak ka hyrë në një moment kaq të tensionuar sa ka detyruar Moskën, BE dhe NATO që të kërkojnë një armëpushim të menjëhershëm mes dy vendeve. Por pavarësisht kësaj, Armenia  duke parë nevojën që  ka për të përforcuar ushtrinë, thirri nën armë të gjithë meshkujt  që janë

Vazhdoni leximin →