Haaland mesazh kundër vrasjes së fëmijëve në Gaza

Një nga futbollistët më të mirë në botë, norvegjezi Erling Haaland, ka postuar në Instagram dhe duke dërguar një mesazh të qartë për konfliktin në Rripin e Gazës dhe vrasjen e fëmijëve. Sulmuesi i Manchester City ka postuar foton në rrjetet sociale me dy fëmijë që i mbante në dorë. “Asnjë fëmijë i pafajshëm nuk meriton të vdesë”, shkruan Haaland në Instagram. Mesazhi i Haaland vjen në kulmin e ofensivës izraelite në Rripin e Gazës ku kanë bombarduar gjithë zonën prej rreth një muaji duke vrarë edhe mijëra fëmijë dhe civilë të pafajshëm.

sfidanti.al