“Haaland lojtar për divizionin e katërt”

Mjafton që të përjetosh një periudhë të vështirë dhe të gjithë të vihen kundër duke të të kritikuar. I tillë është futbolli, por në Angli e kanë tepruar me Erling Haaland, duke e cilësuar një futbollist për divizionin e katërt! Roy Keane, ish-kapiteni i Manchester United, u tregua i ashpër me sulmuesin norvegjez pas Manchester

Vazhdoni leximin →

Haland, zëvendësuesi i Lewandowski-t

Barcelona ëndërron Erling Haland si zëvendësues të Robert Levandovskit. Kështu ka shkruar e përditshmja spanjolle “Lo Sport”, sipas së cilës një sanksion i mundshëm i Mançester Sitit dhe arkëtimet e ardhshme nga “Kamp Nou” i ri mund të favorizojnë marrjen e sulmuesit norvegjez më 2025. Aktualisht Erling Haland është nën kontratë tek anglezët, ndërsa ka

Vazhdoni leximin →

Real Madridi mendon edhe për Haaland

“Reali i Madridit? Askush nuk e di se çfarë mund të sjellë e ardhmja.” Këto janë fjalët e Erling Haaland në konferencën për shtyp në prag të ndeshjes së Champions League kundër Kopenhagen. Edicioni i sotëm i gazetës spanjolle ‘As’ zbulon se çfarë fshihet pas këtij qëndrimi të mbajtur nga sulmuesi norvegjez. Para së gjithash,

Vazhdoni leximin →

Haaland tremb Manchester City-n

 “Ka dy mënyra për ta parë karrierën time. Njëra është që kam fituar gjithçka. Tjetra është që jam 23 vjeç. Ia kam idenë se çdo të thotë të fitosh gjithçka dhe për si jam gatuar dua ta provoj sërish atë ndjesi sa më shpejt të jetë e mundur“. Erling Haaland i dërgon kështu një mesazh

Vazhdoni leximin →

Haaland ia shpërblen Pep Guardiola-s

Erling Haland i dha fitoren Manchester City dje ndaj Brentford. Goli i tij mjaftoi që qytetarët të fitonin me shifrat 1-0. Megjithatë kritikat janë të mëdha nga tifozët për Haland, pasi nuk po shënon si në sezonin e kaluar. Për këtë çështje ka reaguar edhe trajneri Pep Guardiola, i cili u shpreh: “Është mirë që

Vazhdoni leximin →

Haaland-De Bruyne, dyshja fatale

Mançester Siti ka mbijetuar katër muaj pa Kevin De Bryjnen dhe dy pa Erling Halandin. Tërheqja muskulore që pësoi belgu dhe stresi në këmbën e norvegjezit e la Pep Guardiolën pa dy yjet e tij. Për më tepër, në dhjetor, të dy rastisën në një muaj në infermieri. “Ne erdhëm këtu pa ta dhe jemi

Vazhdoni leximin →