Tifozët e Dortmundit deshën të hynin me dhunë në “Stemford Brixh”!

Në kryeqytetin britanik kishin arritur me mijëra gjermanë më shumë sesa kishin bileta për në stadium. Ishte një mbrëmje kaotike në Londër ajo përpara ndeshjes Çelsi-Dortmund në Champions, pasi tifozët e Borusias deshën me patjetër që të kishin mundësi të hynin në “Stemford Brixh”. Mijëra prej tyre mësynë barrierat dhe kordonin e policisë duke krijuar

Vazhdoni leximin →

Rëndohet gjendja e Vialit, shtrohet në spital në Londër!

Ylli i madh i dikurshëm i futbollit italian nuk është ndjerë mirë dhe për këtë arsye e kanë dërguar në qendrën mjekësore në kryeqytetin britanik. Mediat nga Italia dhe Britania e Madhe njoftojnë se gjendja shëndetësore e Xhanluka Vialit është rënduar orët e fundit dhe për këtë arsye ai është nën kujdesin intensive të mjekëve

Vazhdoni leximin →