Mertezaker në një rol të ri dhe të habitshëm tek Arsenali, lojtar dhe drejtor!

Anglia është e famshme për rolin e dyfishtë lojtar-trajner, edhe pse prej kohësh nuk shihet në Premier Ligë (i fundit ndoshta ishte Xhanluka Viali tek Çelsi). Pikërisht kampionati anglez do të ketë një risi tjetër, tashmë që lojtar-trajner po arkivohet plotësisht. Per Mertezaker, gjigandi gjerman i Arsenalit, do të vazhdojë të jetë futbollist i skuadrës

Vazhdoni leximin →

Deri tani e paparë: shënon gol me këmbë në vaterpolo!

Vaterpolistët legjendarë serbë, Sllobodan Nikiç dhe Zhivko Gociç, i dhanë, dje, lamtumirë zyrtare sportit, kështu që, për nder të tyre, në pishinën kryesore të Beogradit, u luajt një ndeshje ekzibicioniste mes ekipit kombëtar të Serbisë dhe një ekipi përfaqësues të botës. Në këtë spektakël morën pjesë edhe emra të tjerë të njohur nga sporte të

Vazhdoni leximin →