Poçetino e quan Ramosin shumë kompetent, por e lë në stol

Në fushën e Lionit nuk mungoi vetëm Lionel Mesi, por Paris SG nuk pati titullar as edhe ish-kapitenin tjetër të madh. Sergio Ramos u la në stol nga trajneri Maurisio Poçetino, në barazimin 1-1, ndonëse kishte thënë se e kishte marrë veten plotësisht. Deri tani, ish-kapiteni i Realit ka luajtur vetëm një ndeshje e gjysmë

Vazhdoni leximin →

Shaqiri takohet me Boatengun pas 6 vjetësh tek Lioni

Ylli shqiptar i Zvicrës mbërriti në qytetin e shquar francez që nga Liverpuli. Qendërbrojtësi i dëgjuar i Bajernit dhe i kombëtares së Gjermanisë udhëtoi nga më afër, që nga Mynihu, por pikëtakimin e patën të njëjtë, Lionin. Xherdan Shaqiri dhe Zherom Boateng do të jenë shokë skuadre përsëri, ashtu siç ishin në vitet 2012-2015 tek

Vazhdoni leximin →

Lioni mund të kishte marrë Kristiano Ronaldon në 2003!

Sër Aleks Fergusoni pagoi 19 milionë euro në atë kohë, që ishte një rekord i futbollit anglez për një adoleshent. Olimpiku i Lionit ishte edhe gati për të trokitur në derën e Sportingut të Lisbonës për Kristiano Ronaldos, por ajo që ndodhi e nxorri “huq”. Këshilltari i presidentit Zhan-Mishel Olas, Bernar Lakomb, thotë sot se

Vazhdoni leximin →