Legjenda vazhdon: Uoni arrin fitoren e 79-të në Kupën e Botës

Lindzi Uon tregoi se ajo është gati për një fitore tjetër olimpike, pasi ajo dominoi në garën e zbritjes në Kortina D’Ampeco, duke fituar me në epërsi prej pothujase një sekonde të plotë. Skiatorja amerikane e lartpërmendur, në arenën e skive, “Olimpia dele Tofane”, shënoi kohën më të mirë 1,36’48’’, duke lënë mbrapa 0,92 sekonda

Vazhdoni leximin →

Lindsi Uon kërkon përsëri që të garojë me meshkujt

Skiatorja amerikane, Lindsi Uon, që konsiderohet si një nga sportistet më të mira në botë në sportin e skive alpine, pavarësisht se ka pësuar disa dëmtime kohët e fundit, edhe gjatë këtij sezoni, do të përpiqet që të fitojë ndonjë trofe tjetër dhe ta rrisë numrin e përgjithshëm të fitoreve në Kupën e Botës. Në

Vazhdoni leximin →