Bajerni sulmon Joakim Lëvin për fatin e Tomas Mylerit!

Prej gati 2 vjetësh është jashtë kombëtares, bashkë me Zherom Boatengun dhe Mats Humelsin. Tomas Myleri është gjithsesi një “temë” në Gjermani, dhe vazhdojnë përplasjet për faktin se ai nuk është në ekip. Ndoshta mund të ketë një ndryshim nga Lëv, që u konfirmua në detyrë edhe pas humbjes 0-6 në Spanjë për Ligën e

Vazhdoni leximin →

Shvajnshtajger: Nëse do isha trajner i Gjermanisë, Boatengu e Myleri do ishin në ekip!

Një krititë e drejtpërdrejtë për ish-trajnerin e tij, që vazhdon të drejtojë kombëtaren. Bastian Shvajnshtajger është pajtuar si analist që të thotë atë që mendon (madje, siç e kërkon televizioni, në mënyrë me polemiste sesa do të kishte bërë ndryshe), dhe ja ku ai lëshoi “shigjetën e radhës”. Ish-mesfushori i Gjermanisë dhe i Bajernit, e

Vazhdoni leximin →

Probleme tek Dortmundi? Marko Rojsi ka në krah Joakim Lëvin!

Mediat “iu hodhën në fyt” pas shpërthimit të tij gjithë nerva në Bundesligë. Nuk janë kohë të lehta për Marko Rojsin, ndërsa Dortmundi po tronditet shumë këtë fillim sezoni, dhe ai është treguar shumë i brishtë, veçse 30-vjeçari gjerman e ka dikë në krah. Ky “dikush” nuk është më pak sesa vetë trajneri i Gjermanisë,

Vazhdoni leximin →