Lebroni eliminon Golden Stejtin, Majemi gjithashtu kualifikohet

Los Anxheles Lejkërs dhe Majemi janë dy skuadrat e tjera të finaleve të Konferencave.  Me LeBron Xhejms në një mbrëmje të shkëlqyer, skuadra kaliforniane mundi 122-101 Golden Steit, duke mbyllur serinë e gjysmëfinaleve me rezultatin e përgjithshëm 4-2. “Mbreti” i Lejkërs shënoi 30 pikë në triumfin e ekipit të tij. Po ashtu, Xhejms iu afrua

Vazhdoni leximin →

NBA, fitojnë Miluoki, Lejkërs dhe Filadelfia!

Dy ndeshje të mëdha dhe shumë spektakël në Konferencën e Lindjes në NBA. Filadelfia mundi Boston me vetëm dy pikë diferencë në një sfidë të luftuar deri në sekondën e fundit dhe të mbyllur me rezultatin 103-101. Zhoel Embid meritoi titullin “MVP” të mbrëmjes, duke shënuar 52 pikë dhe kapir 13 topa në tabelë për

Vazhdoni leximin →

Cili është sekreti i Lebron Xhejmsit të rilindur? Gjumi!

Mediat amerikane bëjn ë pikërisht këtë pyetje, ndërsa publiku që ndjek basketbollin dëshiron një përgjigje. Lebron Xhejms luajti dy ndeshje në 48 orë, pastaj fluturoi për në Feniks për të ndjekur ndeshjen e djalit të tij që gjithashtu luan basketboll, ndërsa mbrëmjen e fundit pati një tripëll dabëll në fitoren e Lejkërsave ndaj Orlandos. Në

Vazhdoni leximin →