Max Verstappen triumfon në Las Vegas

Piloti holandez i Red Bull, Max Verstappen nuk ka të ngopur duke fituar edhe Çmimin e Madh në Las Vegas, në garën e parafundit të Botërorit të Formulës 1. Eventi, ishte një shfaqe e madhe për mënyrën si rodhën ngjarjet. Kampioni në fuqi nisi garën me një penalizim prej 5 sekondash pasi nxorri jasht piste

Vazhdoni leximin →

Ferrari shkëlqen në Las Vegas, por Sainz penalizohet

Një super Ferrari dhe një Charles Leclerc madhështor pushtojnë pole position në Las Vegas GP, faza e parafundit e sezonit F1. Në pistën shumë të shpejtë të qytetit amerikan, Monegasku konfirmoi formën e tij duke rrëmbyer vendin e parë, duke e ndalur kohën në 1:32.726, duke mposhtur shokun e tij të skuadrës Carlos Sainz me

Vazhdoni leximin →

Ferrari rinovon pamjen në Las Vegas

Ferrari po merr një pamje të re përpara fundjavës së Las Vegas (17-19 nëntor), e cila do të shënojë rikthimin e Formula 1 në “Qytetin e mëkatit” pas mbi 40 vitesh. Për këtë rast, SF-23 do të shfaqë detaje të bardha që kujtojnë mesin e viteve 70, epokën e artë të F1 në Shtetet e

Vazhdoni leximin →

Las Vegasi – favorit për ndeshjen Xhoshua – Kliçko 2

Las Vegasi është favoriti kryesor për organizimin dhe zhvillimin e ndeshjes revansh, pra asaj të dytë, mes kampionit aktual të botës të peshës së rëndë në tre versione të boksit profesionist, britanikut Entoni Xhoshua, dhe ish-kampionit të botës ukrainasit Vladimir Kliçko. Këtë lajm e bëri të ditur promotori i boksierit britanik, Edi Hern, sipas të

Vazhdoni leximin →