Kutrone e merr vesh në aeroport se ishte shitur!?

Patrik Kutrone ishte pjesë e “ekspeditës” së Milanit në SHBA, por kur u kthye nga turneu në Itali, golashënuesi i ri u befasua nga lajmi se ai nuk do të jetë më pjesë e “rosonerëve”, sepse kryesia e klubit ka vendosur ta shesë atë. Kutrone mbërriti në “Malpensa” të Milanos, duke ardhur nga Bostoni përmes

Vazhdoni leximin →

Milan-Kutrone, arrihet akordi, bashke deri ne vitin 2022

Milan mund te buzeqeshe sepse eshte shume prane rinovimit te kontrates me Kutronen. Ne mengjesin e se martes eshte zhvilluar nje takim mes agjenteve te futbollistit dhe Drejtorit Sportiv te Milanit, Massimiliano Mirabelli duke gjetur akordin per zgjatjen e bashkepunimit mes tyre. Kutrone do te firmose me Milanin nje kontrate qe skadon ne vitin 2022

Vazhdoni leximin →

Kutrone nuk denohet; goli me dore? Prekje e pavullnetshme

Patrik Kutrone mund te marre fryme lirisht. Komisioni i Disiplines vendosi te mos e denoje futbollistin e Milanit qe shenoi me dore ne ndeshjen me Lazion ne kampionat. Pasi shqyrtoi proven televizive, ky Komision vendosi te mos marre asnje mase disiplinore dhe e konsideroi prekjen e topit me dore nga ana e Kutrones ne momentin

Vazhdoni leximin →