Nga Pioli nuk fiton vetëm Milani, por edhe … kombëtaret!

Prej kohësh skuadra kuqezi nuk ishte një “inkubator” për të mbajtur futbollistë që të ishin pjesë e ekipeve të tyre përfaqësuese. Gjithsesi, kjo ka ndryshuar me trajnerin Stefano Pioli. Nëse të tillë si Ibrahimoviç, Kjer apo edhe Leao ishin në kombëtaret, përkatësisht suedeze, daneze dhe portugeze, tashmë kanë dalë edhe të tjerë. Titulli kampion dhe

Vazhdoni leximin →

De Biazi vazhdon të denigrojë Rashicën: Ne kemi shumë si ai

Trajneri i Kombëtares, Xhani De Biazi, ka komentuar sërish largimin e Milot Rashicës, i cili la Shqipërinë për Kosovën, menjëherë pas lënies jashtë listës përfundimtare të lojtarëve, që trajneri italian do të kishte në “Euro 2016”. “Rashica është një lojtar shumë i mirë, por ne kemi shumë si ai në ekip. Në fakt, problemi i tij është se ai nuk donte të behej

Vazhdoni leximin →