Coronavirus, Fellaini futbollisti I parë pozitiv në Kinë

Marouane Fellaini është futbollisti I parë I Super League Kineze që rezulton pozitiv me coronavirus. Autoritetet kineze shpjeguan se mesfushori I Shandong Luneng doli pozitiv të testin me tampon të zhvilluar në 20 mars, ditë kur mbërriti me tren në Jinan, provincë e qytetit Shandong ‘Të dashur miq, bëra testin për coronavirusin dhe jam pozitiv-shkruante

Vazhdoni leximin →

Formula 1, Brawn e pranon: Gara e Kinës mund të shtyhet

Alarmi për Coronavirusin po mban në ankth Boëtorin e Formula 1 dhe organizatorët e Cmimit të Madh të Kinës e cila mund të shtyhet, ndërkohë që ende nuk ka asnjë vendim përfundimtar. Ai që e la të kuptohet këtë ishte Drejtori Teknik I Formula 1, Ross Brawn në një intervistë për motorsport.com ‘Nëse gara e

Vazhdoni leximin →

Revanshi I Kanavaros, kampion I Kinës me Evergrande

Guangzhou Evergrande është fituesi I kampionatit kinez. Suksesi në Super League, I 8 në historinë e klubit erdhi pas fitores 3-0 ndah Shangai Shengua. Pas 30 javësh kampionat skuadra e Guangzhou e mbylli kampionatin me një avantazh prej 2 pikësh kundrejt Beixhing Guan, një arritje kjo që mund të konsiderohet edhe si një revansh për

Vazhdoni leximin →