Kina, Jiangsu përjashtohet nga kampionati

Nuk ka asnjë shpëtim në ekstremis; Jiangsu FC, klubi që ishte në pronësi të Suning nuk është pranuar në kampionatin kinez në sezonin e ardhshëm. Skuadra kampione e vendit  ndërpreu cdo aktivitet që në fund të muajit shkurt për shkak të vështirësive financiare. Në këtë mënyrë, Jiangsu FC, pas vendimit të Suning për të shkrirë

Vazhdoni leximin →

S’ka Premier League në Kinë; zgjidhet kontrata me televizionin e Suning

Zgjidhje e kontratës me efekt të menjëhershëm. Premier League zgjidhi kontratën prej 632 milionë Eurosh me televizionin kinez të Suning, PPTV. Akordi 3-vjecar për transmetimin e ndeshjeve të kampionatit anglez në Kinë me këtë televizion u nënshkrua në 2019, por tani ajo u zgjidh dhe sipas BBC arsyeja është për arsye financiare. Sipas rrjetit televizivbritanik,

Vazhdoni leximin →

Fellaini ne Kine, nga Covidi shkon te tregoleshi

I rezultuar pozitiv me coronavirus ne muajin prill, Marouane Fellaini u rikthye ne fushat e lojes ne kampionatin kinez te futbollit duke e festuar ne menyren me te mire te mundshme; me nje tregolesh. Kjo ndodhi pikerisht ne ndeshjen qe skuadra e tij Shangdong Luneng fitoi 3-2 ndaj Dalian Pro te Rafael Benitez me belgun

Vazhdoni leximin →