Liverpool, telashe për Keita; akuzohet për tentativë përdhunimi

Naby Keita është në telashe. Futbollisti i Liverpoolit është akuzuar në rrjetet sociale nga një vajzë për tentativë përdhunimi pas një feste në shtëpinë e tij. ‘Në 18 janar 2020 u sulmova seksualisht nga futbollisti i Liverpoolit, Naby Keita.  Iu drejtova policisë së Greater Manchester dhe asaj të Merseyside dhe më thanë se ishte fjala

Vazhdoni leximin →

Keita me duart në kokë, Lacio e përjashton nga Superkupa

Keita Balde Diao edhe zyrtarisht është lënë jashtë për finalen e Superkupës së Italisë që Lazio e luan sot me Juventusin. Keita Balde Diao është gjtihnjë e më afër Juventusit, pas asaj që bëri Lazio.  Sulmuesi 22 vjeçar nuk është ftuar për Superkupën e Italisë ndaj “Zonjës së Vjetër”.. Ai ka shpërthyer pas këtij vendimi të

Vazhdoni leximin →