Serhio Ramos zbulon të fshehtat para çdo ndeshjeje

Serhio Ramos e trashëgoi, me plot të drejtë, shiritin e kapitenit të ekipit nga miku i tij më i mirë, Iker Kasijas, dhe, me të vërtetë, ky lojtar gëzon një respekt të madh në dhomën e zhveshjes së Realit të Madridit. Megjithëse është një lider i vërtetë i ekipit të tij, mbrojtësi i “mbretërorëve” ka

Vazhdoni leximin →

Ançeloti zbulon dialogun mister me arbitrin “vrasës”

Karlo Ançeloti, vazhdimisht, është dalluar për sjelljet e tij prej një xhentelmeni të vërtetë, por, kësaj here, jo, nervat, më në fund, “triumfuan”, kështu që as edhe ky trajner me shumë përvojë nuk mbeti imun ndaj gjykimit katastrofik të gjyqtarit hungarez, Viktor Kasai, që ishte fatkeq për Bajernin e Mynihut në ndeshjen e kthimit të

Vazhdoni leximin →

Bejli përkëdhel sedrën e trajnerit Karlo Ançeloti

Gareth Bale, ylli i Real Madridit, i ka thurur lavde trajnerit të Bayern Munichut, Carlo Ancelottit Bayern Munich dhe Real Madrid do të përballen nesër në “Allianz Arena” në kuadër të ndeshje së parë çerekfinale të Ligës së Kampionëve. Gareth Bale e pranon se ekipi gjerman mposhtet vështirë, derisa meritat për këtë ia atribuon trajnerit

Vazhdoni leximin →

Zidane kundër Ançelotit, nxënësi do ta mundë mësuesin..

Bayern Munich përballë Real Madridit, Carlo Ancelotti përball Zinedine Zidanes, nxënësi përballë mësuesit – kjo pritet të jetë një ndër ndeshjet më interesante në çerekfinale të Ligës së Kampionëve. Bayern Munichu i Carlo Ancelottit do të përballet me Real Madridin e Zinedine Zidane në çerekfinale të Ligës së Kampionëve, skuadër të cilën e njeh shumë

Vazhdoni leximin →