I erdhi në majë të hundës edhe Karlo Ançelotit…

A mund të besohen 100%  fjalet e Ançelotit sidomos kur lidhen me një futbollist të pazakontë si Kilian Mbape. Për hir të së vërtetës, telenovala Mbape ka qënë shumë e lodhshme për të gjithë në këto dy verat e fundit, lërë pastaj kur flitet për një trajner që është kampion nga urtesia dhe  nga vetkontrolli.

Vazhdoni leximin →

Ançeloti “spiunon” Ançelotin..për Viniciusin !

Nëse do të kishte një klasifikim për trajnerët se cili është më “babaxhani”, më i talentuari për të ndjellur harmoni me futbollistët, padyshim që garën do të fitonte Ançeloti. E gjithë bota e futbollit e njeh  Karlon edhe  me sy mbyllur, por Karlo tregon atë që nuk dimë… “ Sa herë  nxehem gjatë ndeshjes me

Vazhdoni leximin →

“Revolucioni taktik” i Realit të Karlo Ançelotit!

Kështu e quan e përditshmja “Marka”, që thekson se trajneri italian do të duhet të bëjë ndryshime në krahasim me sezonin që u mbyll. Reali ka humbur një lojtar si Benzema, ndërsa ka mbërritur Xhud Belingham, e ndoshta mund të ketë lëvizje për Harri Kejnin apo Kilian Mbapenë. Gazeta spanjolle shkruan se Ançeloti mund të

Vazhdoni leximin →