Ceferin ashpërson ‘luftën’: Nuk ka dialog me Juven, Realin e Barcelonën

Cështja  Super League vazhdon të jetë temë diskutimi brenda UEFA. Presidenti I organizmit më të lartë të futbollit evropian, Aleksandër  Ceferin vijon luftën me 3 klubet rebele që i qëndrojnë besnik këtij projekti dhe që rrezikojnë një ndëshkim të rëndë. ‘Juventus, Real Madrid e Barcelona rrezikojnë përjashtimin nga kupat? Me këto 3 klube nuk ka

Vazhdoni leximin →

Super League, UEFA nis procedimin ndaj Juves, Realit dhe Barcelonës

UEFA nis zyrtarisht procedimin kundër Realit të Madridit, Barcelonës dhe Juventusit, 3 klubet rebeke që ende nuk e kanë hedhur poshtë idenë për Super League.  ‘Pas hetimeve të kryera nga Inspektorët e Komisionit të Disiplinës dhe Etikës së UEFA për të ashuquajturin projekti Super League nisin procedimet disiplinore ndaj Realit të Madridit, Juventusit, dhe Barcelonës

Vazhdoni leximin →

Juve e Milan kërcënohen jo vetëm nga UEFA, por edhe nga tifozët

Sondazhi ishte i qartë në Apenine dhe “La Gazeta delo Sport” nuk ngurron ta raportojë. Plot 72 për qind e tifozëve në Itali janë shprehur kundër projektit të Superligës Europiane ku ishin parashikuar të merrnin pjesë Juventusi, Milani dhe Interi. Dënimi publik është në shumicë dërrmuese, sidomos për Anjelin dhe Gazidhisin, ndërsa nga Interi duket

Vazhdoni leximin →