Mrekullia e futbollit japonez ka moshë vetëm 24-vjeçare!

Shumicës së tifozëve shqiptare, por edhe atyre të të gjithë botës, nuk u thotë ndonjë gjë të madhe ky emër. Kur flitet për skuadra të tilla si Japonia e Koreja e Jugut, nënkuptojmë gjithmonë një “repart ushtarak”, apo “repart pune” ku lojtarët kanë të njëjtën prerje, të njëjtën fytyrë, të njëjtin model flokës e padyshim

Vazhdoni leximin →

Lojrat Olimpike “na lanë shëndetin” në 2020, por sa e vështirë të zhvillohen në 2021!

Tetë vjet më parë ishin mikpritës, me traditën e tyre mijëvjeçare shekullore. Britania e Madhe nderohet edhe sot si vendlindja e shumë sporteve modernë, dhe pikërisht nga ky vend duket se erdhi goditja fatale për Lojrat Olimpike të Tokios. Shefi ekzekutiv i Komitetit Olimpik Britanik, Bill Suinej, dhe kreu i tij, princesha mbretërore, Ana, vajza

Vazhdoni leximin →

Beteja Japoni-SHBA për Olimpiadën, shtyrja mund të jetë 2 vjet!

Diskutimi mbetet gjithnjë i njëjti, pavarësisht nëse flet Donald Trampi, apo ministrja olimpike japoneze. Lojrat Olimpike të Tokios, të parashikuara këtë verë, mund të rrezikohen seriozisht dhe shtyrja të jetë e madhe. Presidenti amerikan, Donald Tramp, deklaroi se “është shumë e mundshme që të mos kemi Lojra Olimpiek pa njerëz”, duke kërkuar një shtyrje 1-vjeçare,

Vazhdoni leximin →