Adetokumbo: Vetëm qielli është kufiri për Miluokin!

Ende nuk janë në vend të parë në Lindje, madje janë 3 humbje prapa ekipeve më të fortë (për momentin) si Bruklin dhe Çikago. Gjithsesi, Miluoki Baks po tregojnë se kur e kanë skuadrën të plotë, është e vështirë që të ndalen. Kështu ndodhi edhe në fitoren ndaj Orlandos, duke realizuar një “fshesë” në Arenën

Vazhdoni leximin →

Miluoki nis të trembë NBA-në me yjet kryesorë në parket

Katër fitore radhazi, dhe asnjë humbje kur në fushë janë Janis Adetokumbo, Kris Midëlton dhe Xhru Holidei. Yjet e kombëtares olimpike amerikane, që dolën kampionë në Tokio, tashmë janë kthyer dhe kjo u kuptua edhe më mirë në sfidën e Miluokit ndaj Orlandos. Fitorja ishte 123-92, ndërsa në një moment u arrit në 51 pikë

Vazhdoni leximin →