Uzuni e sheh si derbi duelin Shqipëri-Hungari në Botëror!

Detyrën e parë e përfundoi. Myrto Uzuni e fitoi titullin me Ferencvaroshin në Hungari, ndërsa bashkë me shokët e skuadrës po diskutojnë për diçka tjetër. Në 5 shtator, i veshur me fanelën e Shqipërisë, ai do të jetë përballë Hungarisë në “Arenën Air Albania” për ndeshjen eleminatore të Kupës së Botës. Duke folur për të

Vazhdoni leximin →

 Gabor Kirali, njeriu që veshi me tuta portën..ndalon

Pjesëtari shumëvjeçar i ekipit përfaqësues të Hungarisë, Gabor Kirali, ka vendosur që t’i japë fund, më në fund, karrierës së tij profesioniste dhe, sikurse deklaroi edhe ai vetë, ndeshja që ai zhvilloi, si portier me ekipin hungarez ndaj Suedisë, ishte e fundit me përfaqësuesen e vendit të tij. Pas 18 vitesh dhe 108 ndeshjesh, i

Vazhdoni leximin →

Kosova pret një dhuratë qiellore nga Hungaria..stadiumin!

Qeveria e Hungarisë ka rikonfirmuar gatishmërinë për t’i dhënë Kosovës kredi pa interes për ndërtimin e stadiumit nacional në Prishtinë. Ka premtuar 50 milionë euro kredi pa interes me kohëzgjatje të kthimit 10 vjet, por me kushtin, që tashmë gazeta ka raportuar, e që është: ndërtimi i stadiumit nga një kompani hungareze, shkruan Koha Ditore.

Vazhdoni leximin →