Nagelsmann: Hungaria e fortë, i lumtur për fitoren

Fitorja e dytë radhazi dhe kalimi i raundit në EURO 2024 nga Gjermania, e cila sot në Shtutgart fitoi 2-0 ndaj Hungarisë falë golave ​​të Musiala dhe Gundogan. Trajneri gjerman, Julian Nagelsmann, u shpreh kështu në konferencën për shtyp në fund të ndeshjes: “Objektivi i parë është fitimi i grupit. Ju siguroj se nuk do të ketë shtatë ndryshime në formacionin startues nw ndeshjen e radhës kundër Zvicrës, por na duhet më shumë ritëm”. “Jemi në mes të një procesi maturimi, në tetor nuk do ta kishim fituar 2-0 këtë ndeshje. Hungaria është një skuadër shumë e pakëndshme, por ne bëmë mirë që qëndruam të ekuilibruar për shumicën e nëntëdhjetë minutave. Këto ndeshje duhet të fitohen, ne jemi të lumtur që ia dolëm. Pjesa e dytë ishte mjaft e kontrolluar nga ana jonë”.

sfidanti.al