Bayerni kërkon rikthimin e Nagelsmann

Baverezët” e Bayern Munich, duket se nuk e kanë “shuar” dashurinë për ish-teknikun e tyre, Julian Nagelsmann, me këtë të fundit që tashmë është në krye të pankinës së Kombëtares gjermane. Kontrata e Nagelsmann me “Pancerat” përfundon në muajin korrik, kur mbaron edhe Kampionati Evropian i futbollit, Euro 2024, por besohet se Federata Gjermane e

Vazhdoni leximin →

Rinovimi në horizont, te Gjermania të lumtur me trajnerin Nagelsmann

Federata Gjermane e Futbollit dhe Julian Nagelsmann së shpejti do të ulen për të negociuar rinovimin e kontratës së trajnerit aktual gjerman. Dëshira për të vazhduar bashkëpunimin deri në Botërorin 2026 ekziston dhe shumë shpejt mund të vijë edhe zyrtarizimi. Gjithsesi, sipas asaj që shkruan shkruan Bild, Nagelsmann tërhiqet nga mundësia për të drejtuar ekipin

Vazhdoni leximin →

Negelsmann te Gjermania përtej Euro 2024

Mbërriti në kombëtaren gjermane i motivuar për të drejtuar këtë ekip në Europianin që do të mbahet pikërisht në Gjermani dhe për të harruar atë çfarë i ndodhi në Mynih kur u largua papritur. Tani duket se mes Jualian Nagelsman dhe “die Mannschaft” ka diçka më shumë. Në mikrofonin e “ZDF”, 36-vjeçari u përgjigj kështu pyetjes

Vazhdoni leximin →

Nagelsmann: Neuer do të jetë portieri titullar në Euro 2024

Pavarësisht se është larguar nga grumbullimi i Gjermanisë përpara miqësoreve kundër Francës dhe Holandës për shkak të problemeve fizike, portieri Manuel Neuer nuk rrezikon të humbasë vendin e tij titullar në Kampionatin Evropian që do të luhet në Gjermani këtë verë. Trajneri Julian Nagelsmann e shpjegoi këtë duke thënë se hierarkitë, pavarësisht konkurrencës nga Marc-André

Vazhdoni leximin →

Nagelsmann ndryshon Gjermaninë

Leon Gorecka duhet të kete durim pasi paraqitja e tij e 58-të me Gjermaninë mund të vonojë. Julian Nagelsman për t’i bërë vend në kombëtare Aleks Pavloviç ka vendosur të mos ftojë pikërisht 29-vjeçarin. Në skemën e re të ideuar nga Tomas Tuhel, Gorecka dukej se kishte gjetur “gjuhën” e përbashkët me trajnerin dhe performanca e

Vazhdoni leximin →

Nagelsmann dhuron show në intervistë

Julian Nagelsman ka qenë protagonist absolut në edicionin e lajmeve të “ZDF”-së teksa ka dhënë një intervistë të gjatë për gati një orë. Numri një i pankinës së katër herë kampionëve të botës preku një sërë temash mjaft interesente duke shkaktuar edhe më shumë kureshtje mes sportdashësve vetëm pak muaj përpara startit të “Euro 2024”.

Vazhdoni leximin →

Gjermania, lojtarët “akuzojnë” Nagelsman

Kanë mjaftuar katër ndeshje në krye të pankinës të Gjermanisë dhe Julian Nagelsman është vendosur në pikëpyetje. Sipas “Sport Bild” numri një i pankinës të “die Manschaft” nuk ka një marrëdhënie të mirë me një pjesë të madhe të lojtarëve. Mësohet se shumë futbollistë nuk janë dakord me faktin se Nagelsman po i qëndron besnik ideve

Vazhdoni leximin →