Taktikë me zemër, trajneri Nagelsman me skemë origjinale

Ndoshta nuk kishte ndodhur ndonjëherë që një trajner të bënte një gjetje të tillë. Trajneri i Hofenhajmit, Julian Nagelsman, vendosi të krijonte një atmosferë pozitive në stërvitjen e ekipit të tij, sidomos tani që nis serinë prej 7 ndeshjesh në vetëm 22 ditë. Ish-kandidati për stolin e Bajernit shkoi në kompleksin stërvitor me tabelën e

Vazhdoni leximin →

Një surprizë mund një tjetër, e tillë ishte Lajpcig-Hofenhajm!

Më herët Gjermania emocionohej nga emrat e Bajernit (si gjithmonë), Frankfurtit, Këlnit, Mynshengladbahut, natyrisht edhe Hamburgut e Dortmundit. Sot, në skenë ka “aktorë” të rinj si Lajpcig e Hofenhajm. Dy skuadrat e kohëve moderne ishin përballë këtë javë në Bundesligë, dhe njëra suprizë arriti ta thyente tjetrën. Nuk ishte Lajpcigu iu shkëput Bajernit, përkundrazi mbeti

Vazhdoni leximin →