Lebroni mbi Hardenin dhe Uestbrukun, edhe pa Entoni Dejvisin!

Ishte një provë force ajo që u luajt në Arenën e Hjustonit në Teksas. Kryesuesja e Konferencës Perëndimore u ndesh me skuadrën vendase, gjithashtu pretendente për titull, ndërsa përballë u vunë dy kampionë që synojnë titullin e Lojtarit të Vitit. Lebron Xhejms, edhe pse në shtëpi të huaj, përballoi mungesën e Entoni Dejvisit duke i

Vazhdoni leximin →

Duelin e yjeve në Hjuston e fitoi Hardeni ndaj Leonardit!

Donte patjetër të dilte triumfues në Arenën e tij, dhe ia arriti qëllimit. Xhejms Hardën, “Mjekra” ishte vendimtar në suksesin e Hjustonit ndaj Klipersave dhe kjo ishte fitorja e pestë radhazi e teksanëve në NBA. Harden shënoi 47 pikë, ndonëse u mbrojt ashpër nga Beverli, duke bërë diferencën, ndërsa ylli i miqve, Koui Leonard, këtë

Vazhdoni leximin →